RĪKI, KO IZMANTO MŪSU SOCIĀLO MEDIJU MENEDŽERI

02.02.2023.

Mūsu trīs galvenie pakalpojumi ir sociālo mediju mārketings, sociālo mediju audits un individuālas konsultācijas. Pēdējiem diviem nekādus mistiskus rīkus nevajag, lai nodrošinātu šos pakalpojumus. Toties, kad runa ir par sociālo mediju administrēšanu, tad gan process paliek nedaudz sarežģītāks. Tāpēc šoreiz apskatīsim galvenos rīkus, ko izmantojam, veidojot sociālo mediju saturu saviem klientiem.


Metricool

Metricool izmantojam, lai ieplānotu (schedule) postus un reelus, iegūtu un analizētu datus, veidotu atskaites un sekotu līdzi konkurentu darbībai.

Šis rīks atbalsta lielākās un populārākās sociālo mediju platformas - Facebook, Instagram, TikTok, Youtube, Twitter, Twitch, Google My Business, Pinterest un LinkedIn.

Veidojot postus, tas parāda, kā posts izskatīsies laika joslā, kā arī parāda, kā izskatīsies Instagram režģis. Tas palīdz plānot un izvēlēties atbilstošu tekstu un vizuālo noformējumu.

Metricool ir pieejami seši plāni, tāpēc, mūsuprāt, ikviens varēs atrast sev piemērotāko. Tam ir pieejams arī bezmaksas plāns. Tas ļauj veidot postus vienam zīmolam visās sociālo mediju platformās. Tāpat ir pieejams arī 7 dienu bezmaksas izmēģinājums Pro plānam. Cenas sākas no 10 EUR/mēn., ja abonē uz gadu, un 15 EUR/mēn., ja izvēles maksāt katru mēnesi.

Hypefury

Hypefury vairāk būs piemērots privātpersonām un "spoku rakstniekiem" (ghostwriters). Tas ir rīks, kas ļauj veidot un ieplānot Twitter saturu - tvītus un pavedienus. Tas piedāvā ieplānot saturu arī LinkedIn un pārpublicēt tvītus Instagram platformā.

Hypefury ir iespēja arī atzīmēt, ka noteiktos laikos, ja neesi ieplānojis nevienu tvītu, tas automātiski pārpublicēs kādu no taviem vecajiem tvītiem. Tas nodrošina, ka nevienā brīdī tavā profilā nav klusums. 

Šo rīku aktīvi izmanto mūsu projektu vadītāja Renāte, plānojot un veidojot saturu savam Twitter profilam.

Līdzīgi kā Metricool, arī Hypefury ir pieejams bezmaksas plāns. Tas gan ļauj ieplānot tvītus tikai 2 dienas uz priekšu. Maksas plānu cenas sākas no 15,83 EUR/mēn., ja abonē uz gadu, un 19 EUR/mēn., ja maksā katru mēnesi. Ir pieejams 7 dienu bezmaksas izmēģinājums Premium plānam.

Labā ziņa ir tā, ka šim rīkam ir iespējota pirktspējas paritāte. Tas nozīmē, ka katrā valstī ir cita cena, ņemot vērā tās valsts pirktspēju. Latvijā visi plāni ir pieejami ar 30% atlaidi.

Adobe Photoshop un Illustrator

Mēs labāk izvēlamies profesionālas programmas, nevis Canvu. Jā, Canva ir labs rīks, lai izveidotu glītas bildītes sociem, foršas prezentācijas u.c. Bet ļoti iesakām, ja ir iespēja, ieguldīt labā grafiskajā dizainerā. Tas tevi izcels uz visu pārējo Canvas šablonu fona. Jo Canva dizainu, lai cik labs tas būtu, var uzreiz atpazīt.

Adobe Photoshop un Illustrator sniedz gandrīz neierobežotas iespējas. Vari apstrādāt un pilnībā pārveidot attēlus, veidot drukas materiālus, un visādi citādi neierobežoti izpausties. 

Adobe programmu izmaksas ir ļoti dažādas, var atsevišķi paņemt tikai vienu programmu, var pilnīgi visas. Tāpat cenas atšķiras, vai esi privātpersona, uzņēmums vai, piemēram, students vai skolotājs. Arī Adobe piedāvā 7 dienu bezmaksas izmēģinājumu. 

Notion

Notion ir jebkas, ko to vēlies. Tā ir "viss vienā" darbvieta. Šo rīku izmantojam, lai savā starpā kopīgotu projektus un darāmos darbus, uzglabājam visus tekstus, ko esam veidojuši saviem klientiem, veidojam "to-do" sarakstus, organizējam savu darba plūsmu, procesu plānu, veidojam digitālus produktus un izmantojam citu digitālos produktus. Un šī ir tikai maza daļa no tā, ko sniedz Notion.

Mums galvenokārt tā ir datubāze un darbu organizēšanas vieta. 

Mūsu vajadzībām pilnīgi pietiek ar bezmaksas versiju, bet ir pieejamas daudz plašākas iespējas, sākot no 8 ASV dolāriem mēnesī, ja abonē uz gadu, un 10 ASV dolāriem, ja maksā katru mēnesi.

Trello

Trello idejiski ir līdzīgs augstāk minētajam Notion, tomēr Notion vairāk darbojas kā datubāze. Savukārt Trello vairāk specializējas projektu vadībā.

Mēs šo rīku izmantojam projektu vadībā, satura plānošanā, izmantojam arī, lai saskaņotu informāciju ar klientiem, apmainītos ar informāciju un arī kā vienkāršu ideju glabātavu.

Trello piedāvā arī "Power-up" funkciju, kas ļauj šo rīku maksimāli pielāgot individuālām vajadzībām.


Mūsu vajadzībām pilnīgi pietiek ar bezmaksas versiju, bet ir pieejamas daudz plašākas iespējas, sākot no 5 ASV dolāriem mēnesī, ja abonē uz gadu, un 6 ASV dolāriem, ja maksā katru mēnesi.

Freepik

Freepik izmantojam, lai atrastu noderīgus fotoattēlus, ko izmantot mūsu pašu un klientu ikdienas komunikācijā, smeltos iedvesmu arī interesantiem Photoshop un Illustrator dizainiem.

Freepik ir pieejams ļoti plašs klāsts ar bezmaksas saturu. Tomēr, ņemot vērā, ka saturu izmantojam komerciāliem nolūkiem, mēs izmantojam maksas plānu, lai drīkstēu izmantot attēlus savā uzņēmējdarbībā.

Ja plāno izmantot šo rīku bez maksas, rekomendējam pievienot atsauci uz Freepik.

Labā ziņa ir tā, ka, salīdzinot ar citām vietnēm, Freepik ir ļoti demokrātiskas cenas - sākot no 9 EUR/mēnesī, ja abonē uz gadu, un 15 EUR mēnesī, ja maksā katru mēnesi. 

Ikdienā mēs izmanojam vēl vairākus citus rīkus, tomēr augstāk minētie ir mūsu biežāk lietotie un vissvarīgākie, bez kuriem sociālo mediju menedžēšana būtu daudz grūtāka. Ja tev ir kādi jautājumi par šiem rīkiem, droši sazinies ar mums Facebook un Instagram!

Šis raksts satur reklāmas  saites (affiliate links), un mēs varam saņemt komisiju, ja šajās interneta vietnēs iegādāsies preces vai pakalpojumus. Tas nekādā veidā nemaina preču un pakalpojumu cenas, par kādām tās ir pieejamas gan tev, gan jebkuram citam pircējam.