MAKSAS REKLĀMAS - PAR VAI PRET?

25.03.2022.

Par! Tomēr, ja tevi interesē, kāpēc mēs esam par Facebook un Instagram maksas reklāmām, tad lasi tālāk!

Ir dzirdēti visdažādākie mīti par maksas reklāmām, un daļa no tiem ir daļēja taisnība, bet tikai tāpēc, ka cilvēki nemāk pareizi izmantot maksas reklāmas. Patiesībā pareizi izveidota un izvietota reklāma ir daļa no veiksmīgas pārdošanas.

Izvēloties maksas reklāmu, tev ir iespēja izvēlēties auditoriju pēc dažādiem kritērijiem (dzimums, vecums, intereses, atrašanās vieta). Ja tu zini, kas ir tava mērķauditorija, tad šāda reklāma nebūs dārga un tā atmaksāsies.

Tu vari daļēji izmērīt izmaksas par vienu pirkumu, lapas apmeklējumu, klientu. Kāpēc tikai daļēji? Tāpēc, ka nevar izsekot visam, ko cilvēki dara sociālajos medijos. Un tikai tāpēc, ka cilvēki nenospiež "like" bildei vai uzreiz kaut ko nenopērk, nenozīmē, ka viņi to neizdarīs vēlāk. Tomēr reklāmas statistika sniedz gana plašu priekšstatu par ROI*.

Izvēloties Facebook un Instagram maksas reklāmas, ir iespējams tās rādīt atkārtoti cilvēkiem, kas izrādīja vislielāko interesi - apmeklēja uzņēmuma tīmekļa vietni, grozā ielika preci, bet nenopirka, vai nopirka citu preci. "Retargeting" ir ļoti efektīvs veids, kā iegūt pirkumus.

Ir iespējams testēt maksas reklāmas un saprast, kura bilde, teksts vai reklāmas veids strādā labāk, un izvēlēties visefektīvāko, kas savukārt ietaupīs tavu reklāmas budžetu. Tāpat jāatceras, ka visiem neder viena un tā pati metode. Facebook un Instagram algoritmi ir gana gudri, tāpēc video reklāmu rādīs vairāk tiem, kuri iepriekš ir vairāk mijiedarbojušies ar video. Savukārt karuseļa reklāmu tiem, kuriem labāk patīk šāda veida saturs.

Vēlreiz uzsveram  pareizi izveidota un izvietota reklāma var būt ļoti efektīva. Nav jābaidās izmantot maksas reklāmu iespējas, bet, lai būtu rezultāti, ir jāzina, kā to pareizi izdarīt.

*Return on investment - ienākumi no ieguldījumiem.


Ja tevi interesē šāds saturs, seko mums sociālajos medijos Facebook un Instagram!

Ja Tevi interesē reklāmas iespējas sociālajos medijos, sazinies ar mums, aizpildot saziņas formu vai rakstot uz info [at] ciekursmedia.lv.