INSTAGRAM TESTĒ ABONĒŠANAS FUNKCIJU

25.01.2022.

Instagram pašreiz testē abonēšanas funkciju, kas ļautu satura veidotājiem veidot un rādīt saturu tikai tiem sekotājiem, kuri maksā par šo pakalpojumu. Jaunā abonenta emblēma ir violetā krāsā, kas tiks pievienota abonentu komentāriem zem publicētajiem ierakstiem, izcels abonentu skatījumus storiju statistikā un apzīmēs tiešraides video, kam var piekļūt tikai maksājoši dalībnieki.

Instagram raksta, ka, izmantojot Instagram abonementus, satura veidotāji var izveidot dziļākas un jēgpilnākas attiecības ar saviem visaktīvākajiem sekotājiem un palielināt savus ikmēneša ienākumus, sniedzot abonentiem piekļuvi ekskluzīvam saturam un priekšrocībām. 

Abonēšanu testa režīmā pašreiz var izmantot tikai daži satura veidotāji. Viņu profilos ir poga "Abonēt", kas tālāk aizved uz reģistrācijas lapu. Tie satura veidotāji, kam ir šāda iespēja, var izvēlēties maksu, sākot no 99 centiem līdz pat 99,99 ASV dolāriem mēnesī.

Abonentiem ir pieejams šāds saturs: 

Mātesuzņēmums Meta saka, ka vismaz līdz 2023. gadam viņi neiekasēs procentus no veiktajiem abonementu maksājumiem. Tomēr papildus var tikt piemērotas lietotņu veikala maksas, kā to praktizē Apple, kas ietur 30% komisijas maksu.

Kopumā Instagram abonementa funkcija ir laba iniciatīva, kas sniedz vairāk iespēju satura veidotājiem gūt peļņu par savu ieguldīto laiku un darbu. Tomēr jāatceras, ka neviens nevēlas maksāt par saturu, kas līdz šim ir bijis pieejams bez maksas, tāpēc satura veidotājiem būs kārtigi jāizdomā, kā papildināt savu saturu, lai tam būtu pievienotā vērtība, par ko sekotāji gribētu maksāt, vienlaikus saglabājot publicēšanas biežumu un kvalitāti arī bezmaksas versijā.

Ja Tevi interesē reklāmas iespējas Instagram, sazinies ar mums, aizpildot saziņas formu vai rakstot uz info [at] ciekursmedia.lv.