INSTAGRAM REELI IR MIRUŠI

07.08.2023.

Instagram pēdējā gada, pat divu gadu laikā ir sagādājis ne vienu vien galvassāpju epizodi sociālo mediju menedžeriem. Visu laiku maina algoritmu darbību. Pievieno jaunas funkcijas, kuras neviens neprasīja. Un nepaskaidro, kas šobrīd Instagramā strādā un nestrādā. Mums pašiem bija jāmeklē atbildes uz daudziem jautājumiem.

Video pāri visam

Viena lieta gan bija skaidra - Instagram sacenšas ar TikTok un Youtube Shorts, tāpēc, patika mums tas vai nē, Instagram algoritms ļoti prioritizēja Reelus. Ja 2022. gadā veidoji Instagram kontu no nulles, savā stratēģijā noteikti bija jāiekļauj Reelu pārsvars pār visu citu saturu. Daudziem tas nepatika, un pat tika sākta kampaņa, lai Instagram šo politiku mainītu.

Izskatās, ka Instagram pārstāvji ieklausījas cilvēkos, jo Reeli vairs nav tiks varīgi, cik tie bija vēl pirms dažiem mēnešiem.

Karuseļi atgriežas

Pēdējā laikā arvien vairāk mūsu kolēģu ir pamanījuši, ka Reelu skatījumu skaits un iesaistes līmenis mazinās. Toties tā vietā pieaug karuseļu vērtība. Karuselis ir Instagram posts ar vairākām bildēm tajā (līdz 10 bildēm).

Tāpēc, ja labprāt darbojies IG, iesakām paeksperimentēt un biežāk publicēt karuseļus. Kas tieši tajos ir tāds, ka Instagram tam atkal pievērš uzmanību? Šis formāts notur lietotājus Instagram platformā ilgāk. Visām platformām, kuras pelna ar reklāmām (tajā skaitā arī IG), tas ir svarīgi. Jo vairāk laika pavadi Instagramā, jo vairāk reklāmas var tev parādīt.

Kā karuseļus iekļaut ikdienas komunikācijā

Tās var būt infografikas, mēmes, aizkulišu foto, produktu foto, izglītojošs saturs u.c. Galvenais - nesarežģī lietas! Tam nav jābūt nekam ļoti pārdomātam un perfekti noslīpētam. Piemēram, ja jau tagad publicē produktu bildes, tad vienkārši postā pievieno vairāk bilžu.

Reeli vēl joprojām dzīvi

Nē, Reeli nekur nav pazuduši un arī nepazudīs. Vienkārši tie vairs nav galvenais izaugsmes instruments. Tagad mēs varam izvēlēties, kādu satura formātu publicēt. 

Ja tev labāk patīk veidot un publicēt video, tad uz priekšu! Tā ir laba stratēģija. Ja tomēr labāk publicē bildes vai tekstus, tad karuseļi būs tavs īstais formāts. Ja patīk gan video, gan attēlu vai tekstu saturs - izcili! Izmanto abus!