6 VEIDI, KĀ NEZAUDĒT PIEKĻUVI SAVĀM SOCIĀLO MEDIJU LAPĀM

11.08.2022.

Sociālo mediju konti ir ļoti nozīmīgs un vērtīgs biznesa rīks. Tāpēc visiem, kuriem ir piekļuve uzņēmumu lapām, ir jārūpējas par to drošību.  Tas pasargās no lapas uzlaušanas, nozagšanas, ļaunprātīgas izmantošanas vai vienkārši no lapas izdzēšanas.

Divu faktoru autentifikācija

Divu faktoru autentifikācija jeb divu soļu verifikācija ir daudz drošāka par tikai paroles lietošanu. Tā prasa identitātes pierādīšanai izmantot nevis vienu, bet divas dažādas metodes.

Neizmanto "fake" facebook profilu

Ir cilvēki, kuri negrib reģistrēties sociālajos medijos vai arī negrib tajos reģistrēties ar savu īsto vārdu un uzvārdu. Bet, lai izmantotu Facebook biznesa iespējas, piereģistrējas ar neīstu vārdu un uzvārdu. 

Sociālo mediju platformām nepatīk "fake" profili, tāpēc tās tos cenšas atpazīt un dzēst. Ja tiks dzēsts tavs profils un ja tavai uzņēmuma lapai nebūs cits admins, zaudēsi piekļu savai lapai.

Neizdzēs savu privāto profilu

Mēs visi nogurstam no sociālajiem medijiem un vēlamies no tiem atpūsties. Lai to izdarītu, nav jāizdzēš savs profils un jāzaudē piekļuve savai uzņēmuma lapai. Vienkārši noņem paziņojumu sūtīšanu. Vai no paša telefona nobloķē piekļuvi sociālajiem medijiem.

Sistēma sociālo mediju biznesa kontiem

1) Ja Instagram vai citas platformas uzņēmuma profilā prasa tavu vecumu, norādi savu īsto vecumu, nevis uzņēmuma dibināšanas gadu.

2) Atrodi veidu, kā droši uzglabāt visas paroles.

3) Izveido sitēmu, kā pārraudzīt, pievienot un noņemt lietotājus savām biznesa lapām, lai vienmēr esi lietas kursā, kuram ir piekļuve lapai.

Neklikšķini uz saitēm e-pastos vai SM privātajās ziņās

Šis ir vieglākais veids, kā hakeri var piekļūt taviem kontiem, pārņemt tavas lapas un veidot reklāmas, izmantojot tavu vai uzņēmuma karti.

Neklikšķini uz saitēm e-pastos vai sociālo mediju platformu privātajās ziņās (DM) pat tad, kad sūtītājs saka, ka tā ir no konkrētās platformas. 

Katrai platformai ir savs veids, kā ar tevi sazināties. Pirms kaut ko dari, pārbaudi e-pastu, lapu vai lietotāju, kas tev ir atsūtījis ziņu.

Ja Tevi interesē reklāmas iespējas sociālajos medijos, sazinies ar mums, aizpildot saziņas formu vai rakstot uz info[at]ciekursmedia.lv.