5 IEMESLI REKLAMĒTIES INSTAGRAM

06.01.2022.

Ar vairāk nekā vienu miljardu lietotāju Instagram ir viens no pasaules populārākajiem un vadošajiem sociālajiem medijiem. 2021. gadā to izmantoja apmēram 720 000 cilvēku no Latvijas. Ja ar šiem faktiem nepietiek, lai pārliecinātu uzņēmumus reklamēties Instagram, tad lasi tālāk, jo esam apkopojuši vēl 5 iemeslus.

Ērti mērķauditorijas atlases rīki
Instagram maksas reklāmām ir iespējams viegli atlasīt un sasniegt īsto mērķauditoriju. To var atlasīt pēc atrašanās vietas, dzimuma, vecuma, interesēm, iepriekš veiktām darbībām utt. Instagram un Facebook māteskompānija ir Meta (iepriekš Facebook), tāpēc abiem sociālajiem medijiem ir kopīga reklāmas pārvaldības platforma. Tomēr jāatceras, ka Facebook un Instagram ir nedaudz citādāki formāti un vizuālo noformējumu vajadzēs pielāgot atbilstoši platformai.

Vizuāla platforma
Instagram vizuālais tēls ir visvarīgākais, atstājot tekstu otrajā plānā. Ja Tavs produkts ir vizuāli pievilcīgs un to var skaisti nofotografēt, tad šis sociālais medijs ir īstā vieta, kur būt. Tomēr, ja Tava produkta reklāmai nepietiek tikai ar bildēm vien, var veidot un ievietot video reklāmas. Jaunākie dati rāda, ka tieši ar video palīdzību cilvēki vislabāk uztver informāciju.

Labāki rezultāti
Auditorijas iesaistes līmenis Instagram ir augstāks nekā citās platformās, piemēram, Facebook. It sevišķi, kad runa ir par iepirkšanos. 2021. gada dati liecina, ka Instagram reklāmas storiji ir ļoti efektīvi, salīdzinot ar citiem reklāmas veidiem. Tomēr jāņem vērā, ka maksas reklāma storijos ir nedaudz dārgāka.

Instagram veikals
Instagram Shopping uzņem apgriezienus, un arvien vairāk uzņēmumu izmanto iespēju izveidot veikala sadaļu ar saviem produktiem. Lietotāji var apskatīt produktu un saņemt visu vajadzīgo informāciju, nepametot Instagram lietotni. Pašreiz Latvijā vēl nevar norēķināties par precēm Instagram platformā. Pagaidām, lai iepriktos, no produkta ir iespējams doties uz uzņēmuma e-veikalu. Bet tas ir tikai laika jautājums, kad samaksu varēs veikt un saņemt Instagram profilā (ASV tas jau ir pieejams).

Ceļš uz mājaslapu
Instagram neļauj pie postiem pievienot aktīvas saites, kas ved uz mājaslapu vai e-veikalu. Vienīgā aktīvā saite ir profila "about" daļā. Sociālais medijs nedaudz ir nācis pretī, un tagad saites var pievienot storijos, tomēr ne vienmēr ar to pietiek. Tāpēc maksas reklāmu izvietošana Instagram ir labs risinājums, lai mērķauditoriju vestu uz savu mājaslpau.

Ja Tevi interesē reklāmas iespējas Instagram, sazinies ar mums, aizpildot saziņas formu vai rakstot uz info [at] ciekursmedia.lv.